• Świadoma wiosna

• 21 marca - ubieramy różne skarpetki

@wszyscy

To już jutro! Kochani, jutro pierwszy dzień naszej akcji #świadomawiosna ❤️🩵💛💙

To ten jeden dzień w roku, w którym nie musicie szukać jednej pary skarpetek - zakładajcie różne, co wam wpadnie w rękę 😁

Przekażcie w świat także, że data 21 marca nie jest przypadkowa. To właśnie w 21. parze chromosomów osoby zdrowe mają 2 chromosomy, natomiast osoby z Zespołem Downa – 3 (marzec). Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21 – mówiąca o odmienności biologicznej osoby, którą natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną.

Jeśli skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory czerwony i granatowy to te, które są symbolem tego dnia. 💙❤️

Pokażmy w radosny sposób, że sympatyzujemy z osobami z Zespołem Downa i ich bliskimi i rodzinami, pokażmy naszą wrażliwość na potrzeby tych wyjątkowych osób. Ten niecodzienny gest ukazuje również odrębność, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z trisomią 21.

#świadomawiosna

• Przedszkole Nr 13 w Dąbrowie Górniczej
        • 32 268 89 31 , 502 162 719, 797 272 681
        • Przedszkole Nr 13 w Dąbrowie Górniczej, ul. III Powstania Śląskiego 4a, 41-303 Dąbrowa Górnicza NIP 629-21-46-416 Poland